Grantové výzvy na podporu kultury

Časové rozmezí
Typ příležitosti

informace o grantech

Informace o grantech více zde

Grantové výzvy na podporu kultury

Hledají se Nové vize pro kulturu! Cílem je podpořit v tvorbě umělce z celé České republiky a obyvatelům Mladoboleslavska, Rychnovska a Vrchlabska nabídnout nové kulturní projekty mimořádné kvality.

Nadační fond ŠKODA AUTO a nadační fond Bohemian Heritage Fund v rámci společného projektu Kultura má zelenou vyhlašují výzvu Nové vize pro kulturu, jejímž cílem je propojit starý a nový svět, podpořit návrat živé kultury v plné síle, hledat její nové, funkční formy.

Výzva chce motivovat kreativní osobnosti z celé České republiky, aby nabídli nové vize a nové modely kulturních aktivit, které se však musí týkat Mladoboleslavska, Vrchlabska či Rychnovska, nebo se na jejich území odehrají.

Hledáme projekty, které přinesou do kulturního dění v regionu oživení. Projekty, které nabídnou aktivní kulturní činnosti v dlouhodobější perspektivě. Projekty, které budou brát v úvahu nedostatky konkrétní lokality, zohledňovat místní možnosti. Chceme dát šanci projektům, které budou mít potenciál opravdu trvalého dopadu. Fantazii se meze nekladou, chceme iniciovat odvážné a vizionářské projekty, které podpoří sociální a kulturní kontakty, společnou práci různých komunit a vytvoří unikátní kulturní obsah navázaný specificky na region Mladoboleslavska, Rychnovska či Vrchlabska.

Bližší informace o pravidlech a podrobnostech výzvy naleznete zde.

Žádosti lze podávat výhradně online skrze online systém Grantys

V rámci projektu Kultura má zelenou je v současnosti rovněž otevřen grant Zapomenuté příběhy, příjem příběhů probíhá od 1. dubna do 31. května. Hledáme příběhy jednotlivců, rodin, událostí nebo artefaktů, které je potřeba uchovat nebo dokonce najít. Své příběhy posílejte na granty@kulturamazelenou.cz.