Vyhlašujeme granty na pomoc kultuře

Vyhlašujeme granty na pomoc kultuře

Vyhlašujeme granty na pomoc kultuře

Hledají se Nové vize pro kulturu a také Zapomenuté příběhy Mladoboleslavska.

Letos si ještě více než kdy dříve uvědomujeme, že bez kultury to nejde. Kultura nám pomáhá uniknout z reality, odreagovat se a lépe přestát náročnou situaci. Poslední měsíce však zasadily české kultuře mnoho bolestivých ran, které se bez pomoci nás všech jen tak nezahojí. Kultura potřebuje znovu aktivovat, a k tomu je nezbytná finanční podpora a motivace tvůrců přinášet nové nápady, formy a projekty.Právě proto přichází nyní Nadační fond s dvěma výzvami pro umělce i pro veřejnost.

Ve spolupráci s Bohemian Heritage Fund vyhlašujeme otevřenou grantovou výzvu Nové vize pro kulturu, jejímž cílem je nastartovat kulturu na Mladoboleslavsku po koronavirové krizi a najít nové možnosti a umělecké formy přizpůsobené změněným podmínkám. Tato výzva mezi žadatele rozdělí 1 100 000 korun. Zájemci mohou své projekty přihlašovat do 28. února 2021.

Znáte nějaký zajímavý příběh spojený s Mladoboleslavským regionem? Máte doma historický artefakt nebo archivní fotografie? Přihlaste je do výzvy Zapomenuté příběhy Mladoboleslavska, a pomozte vytvořit kolektivní paměť regionu. Zájemci mohou své projekty přihlašovat do 31. března 2021.

Více informací se dozvíte na www.kulturamazelenou.cz