Nové koncertní křídlo pro Mladou Boleslav

Nové koncertní křídlo pro Mladou Boleslav

Nové koncertní křídlo pro Mladou Boleslav

Na pořízení piana v hodnotě 1 839 000 korun byla před rokem vypsána veřejná sbírka. I díky přispění široké veřejnosti tak bude možné obnovit tradici koncertů, které dříve pravidelně a za účasti světových hvězd rozeznívaly sál mladoboleslavského divadla.

Sérii benefičních koncertů a veřejnou sbírku na pořízení nového koncertního křídla, do které přispělo také město Mladá Boleslav a Středočeský kraj, inicioval Spolek přátel umění Mladá Boleslav ve spolupráci s Nadačním fondem ŠKODA AUTO loni v listopadu. Více než šedesát let staré piano, které kvůli svému technickému stavu nevyhovovalo koncertním požadavkům, tak mohlo být nahrazeno koncertním křídlem značky Petrof Monsoon, které – jak už jeho název napovídá – vnese do plachet boleslavské kultury čerstvý vítr.

Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci proběhlo jeho slavnostní předání bez účasti veřejnosti. Podvečer, během kterého vystoupil klavírní virtuos Miroslav Sekera, rodák z Benátek nad Jizerou, nebo tanečníci z bakovského Tanečního klubu Rytmus, bylo možné sledovat online na facebookové stránce Nové Boleslavsko.

Koncertní křídlo Petrof Monsoon se vyznačuje vytříbeným zvukem, který nejlépe vynikne ve velkých hudebních síních. Na jeho výrobě se podílejí ti nejlepší a nejzkušenější mistři řemesla. Má charakteristický romantický tón a svou bezchybnou dynamikou poskytuje muzikantům dokonalý prostor pro vyjádření svých pocitů.

Spolek přátel umění Mladá Boleslav rozvíjí odkaz stejnojmenného sdružení, které v kraji působilo před více než sto lety. Jeho hlavním cílem je podporovat a rozvíjet kulturní život v regionu. Podporovat místní kulturu hodlá v příštím roce také Nadační fond ŠKODA AUTO.

„Aktuální situace kultuře a umělcům bohužel moc nepřeje. Kulturu Nadační fond ŠA podporuje však za všech okolností, a proto chceme v jejich podpoře i nadále pokračovat. Předání křídla mladoboleslavskému divadlu vnímám jako slibný symbolický začátek,“ říká Martin Hrdlička, člen správní rady Nadačního fondu ŠKODA AUTO. „Ať už jste autoři nebo konzumenti, kultura nám pomáhá uniknout z reality, odreagovat se a lépe přestát náročnou situaci. Kulturu v našem regionu chceme pomáhat nadále rozvíjet!“