Stipendijní program Nadačního fondu ŠKODA AUTO

Stipendijní program Nadačního fondu ŠKODA AUTO

Stipendijní program Nadačního fondu ŠKODA AUTO

Láká Tě studium v cizí zemi a zajímáš se o místo, kde žiješ? Jsi studentem střední školy v regionech ŠKODA AUTO? Přihlas se do stipendijního programu NFŠA a získej možnost pobytu v zahraničí ve školním roce 2022/2023!

O co ve stipendiu jde?

Nové zkušenosti nám pomáhají rozšířit si naše obzory a tím i rozvoj nejen nás, ale i ostatních ve společnosti. Pobyt v zahraničí právě takovou novou zkušeností je. Nadační Fond ŠKODA AUTO se proto rozhodl tuto příležitost poskytnout studentům starší 15-ti let ze středních škol v regionech ŠA*, kteří se zajímají o dění ve svém okolí, chtějí ho dále rozvíjet a zároveň i získat nové zkušenosti odjinud. 

Každému studentovi bychom rádi poskytli stejnou možnost užít si pobyt naplno. V případě, že náklady během pobytu překračují možnosti studenta a nemohl by si tak pobyt dovolit, má možnost nám svoji situaci popsat v motivačním dopise. Nadační fond ŠKODA AUTO je připraven v takovém případě nabídnout pomocnou ruku.

* Střední škola se sídlem na Mladoboleslavsku (okres Mladá Boleslav), Rychnovsku (okres Rychnov nad Kněžnou) a Vrchlabsku (ORP Vrchlabí, ORP Jilemnice).
 

Co od Tebe potřebujeme?

- Návrh projektu na téma UDRŽITELNOST (zkvalitnění života ve Tvém regionu)

- Motivační dopis “Proč si žádám o stipendium a proč bych ho měl získat“ v anglickém jazyce

- Doporučující dopis od pedagoga nebo osoby podílející se na Tvém rozvoji (např. ze školy, kroužku nebo jiné aktivity, které se věnuješ)

- Vysvědčení za uplynulý školní rok

- Potvrzení o středoškolském studiu

 

Od kdy do kdy?

Příjem žádostí probíhá do 31. 12. 2021 23:55 hodin prostřednictvím grantového systému www.nfsa.grantys.cz . Úspěšní žadatelé budou o finálním rozhodnutí vyrozuměni po skončení výběrového řízení do poloviny února 2022.

O partnerovi

Partnerem projektu je organizace AFS, která nabízí zahraniční programy pro studium středoškolských studentů v zahraničí. Je to nezisková organizace zabývající se multikulturním vzděláním. Více informací o samotné AFS nalezneš zde:  https://www.afs.cz/.

 

Kompletní pravidla a informace o programu naleznete zde.

Příjem přihlášek spuštěn! Více info o přihlašování a programu naleznete na www.nfsa.grantys.cz.