Září patřilo zdravotní prevenci

Září patřilo zdravotní prevenci

Září patřilo zdravotní prevenci

Vzbudit zájem o své zdraví a podpořit aktivní životní styl. S tímto cílem do regionu zamířil unikátní kamion zdraví, jehož turné vyvrcholilo Dnem zdraví na mladoboleslavském Výstavišti a v areálu Pluhárny.

Možnost bezplatného preventivního vyšetření kožních znamének, kardiovaskulárních onemocnění nebo konzultace s fyzioterapeutem nabídl v průběhu září zdravotní kamion, který doprovázel kulturní a sportovní akce na Mladoboleslavsku.

Opět se ukázalo, že zdravotní prevence má smysl. V průběhu turné se podařilo včas diagnostikovat pět závažných kožních onemocnění vyžadujících okamžitou léčbu.

Na vybraných zastávkách měla veřejnost navíc možnost bezplatně a bez předchozího objednání využít očkování proti onemocnění covid-19.

Září vyvrcholilo Dnem zdraví, který se uskutečnil v Mladé Boleslavi. Kromě bezplatných vyšetření a konzultací s odborníky byly pro návštěvníky připraveny workshopy zaměřené na aktivní životní styl a pohyb. Akce vyvrcholil benefičním během ŠAVS RUN 2021, v rámci kterého se podařilo pro místní dobrovolnické centrum vysportovat přes 32 tis. Kč.

Mockrát děkujeme za účast a těšíme se na shledání na dalších podobných akcích. Na zdraví nám záleží!