Kultura a volný čas - ŠKODA Gaming Day

Kultura a volný čas - ŠKODA Gaming Day

Kultura a volný čas - ŠKODA Gaming Day

Druhou lednovou sobotu jsme do Mladé Boleslavi přinesli historicky první event zaměřený na hry pro PC a herní konzole s názvem ŠKODA Gaming Day a škodovácké muzeum praskalo ve švech!

Již hodinu před oficiálním začátkem akce se na parkovišti před muzeem začal tvořit zástup nedočkavých herních nadšenců, který průběžně narůstal do nevídaných rozměrů. Nakonec akci celkově navštívilo přes 1 500 skvělých diváků, kteří se fotili se svými idoly, zazávodili si s Honzou Kopeckým a hlavně po celý den hlasitě fandili účastníkům finálových bojů ve hrách League of Legends, FIFA a NHL.

 

Akci rovněž navštívil a hlavní cenu ve hře League of Legends vítěznému týmu předal člen dozorčí rady fondu Bohdan Wojnar, který ocenil zejména úroveň spolupráce a týmový duch pětičlenných týmů a celkovou elektrizující atmosféru zcela zaplněného multifunčkního sálu Laurin & Klement. Kromě návštěvníků přímo v muzeu sledovalo finálový zápas na streamu v jednu chvíli tisíce dalších fanoušků.

 

Cílem akce bylo ukázat, že se akce podobného významu a velikosti může úspěšně realizovat nejen v těch největších městech a taky propojit zdánlivě vzdálená témata jako je profesionální sport, gaming, vzdělávání, fair-play či svět handicapovaných na jedné akci a vytvořit tak event nejen pro mladé.

 

Výherci turnajů:

League of Legends: 1.  Inaequalis, 2. follow desrimlol 

FIFA: 1. T9Laky, 2. Drmi, 3. Cpt. Kubajz 

NHL: 1. Kumbik, 2. Tejky, 3. Dzouvi