2. kolo grantové výzvy Rozvoj obecních volnočasových zařízení je tady!

2. kolo grantové výzvy Rozvoj obecních volnočasových zařízení je tady!

2. kolo grantové výzvy Rozvoj obecních volnočasových zařízení je tady!

Chceme podpořit co nejvíce lidí v aktivním trávení volného času a v jejich setkávání. I v roce 2022 proto mohou zástupci z řad měst a obcí žádat o nadační příspěvek na realizaci investičních projektů do výstavby / revitalizace zařízení pro trávení volného času. Nově se mohou zapojit žadatelé nejen z Mladoboleslavska, ale také z Rychnovska a Vrchlabska.

V rámci prvního kola grantové výzvy bylo v roce 2021 podpořeno 5 projektů realizovaných na Mladoboleslavsku. Celková výše nadačních příspěvků byla více než 2,7 mil. Kč. Celková výše finančních prostředků do volnočasových zázemí byla více než 6,2 mil. Kč.

V roce 2022 je působnost grantové výzvy rozšířena o území okresu Rychnov nad Kněžnou, ORP Vrchlabí a ORP Jilemnice.

Cílem grantového programu je vytvořit nové a zlepšit stávající zázemí pro setkávání, volnočasové a sportovní aktivity všech občanů výše uvedených regionů prostřednictvím podpory zejména výstavby, nebo rekonstrukcí veřejného a komunitního prostoru a pořízení vybavení pro jeho fungování.

Výzva je otevřena od 1. 4. do 31. 5. 2022, nebo do vyčerpání alokace. Žádosti se podávají výhradě přes www.nfsa.grantys.cz. Podrobné pravidla grantu najdete zde.

Těšíme se na Vaše žádosti!