Stipendium na zahraniční studijní pobyty

Stipendium na zahraniční studijní pobyty

Stipendium na zahraniční studijní pobyty

Druhý ročník stipendií na zahraniční studijní pobyty ve školním roce 2023/2024 od organizace AFS je tu!

Přihlášky je možné podávat od 17.10. do 15.11.2022 v grantovacím systému zde.

V prvním ročníku byli vybráni 4 studenti – Míša, Kája, Martin a Josefína, kteří si vybrali pobyty v JAR, Paraguayi, Belgii a Francii. Jejich příběhy můžeš sledovat na sociálních sítích Nadačního fondu, například na YouTube NFŠA.

O co jde?

Stojíme si za tím, že aktivní lidé se zájmem o své okolí a rozhledem jsou základem fungující komunity. Zahraniční zkušenosti, poznání nové kultury a zvyků, noví přátelé, to vše nám rozšiřuje obzory a učí nás novým dovednostem. Proto vyhlašujeme grantový program určený studentům středních škol v regionech ŠKODA AUTO, kteří se zajímají o své okolí. Úspěšným studentům poskytne Nadační Fond ŠKODA AUTO stipendium na pobyt v zahraničí ve školním roce 2023/2024 organizovaný AFS, a to až do výše 200.000 Kč.

Šanci vycestovat má každý student střední školy, kterému je ke dni podání přihlášky alespoň 15 let a který studuje na střední škole v regionech ŠKODA AUTO*.

Co od Tebe potřebujeme?

- Návrh projektu

- Motivační dopis “Proč si žádám o stipendium“ v anglickém jazyce

- 1 doporučující dopis od pedagoga nebo osoby podílející se na Tvém rozvoji (např. ze školy, kroužku nebo jiné aktivity, které se věnuješ)

- Potvrzení o středoškolském studiu

- Vysvědčení za předchozí školní rok

- Souhlas zákonného rodiče s účastí

Rozhlédni se ve svém okolí - co je podle Tebe oblast, kterou zlepšit; jakým způsobem je možné zkvalitnit život v regionu; co nového může pozitivně ovlivnit život Tvých sousedů? Pokud Tě napadne projekt, přihlas se s ním do NFŠA Stipendijního programu a získej možnost studovat v cizí zemi!

Projektový návrh

Projekt musí být zaměřený na zlepšení života v regionech Mladoboleslavska, Rychnovska nebo Vrchlabska. Důležitý je důraz na komunitu, aby měl projekt přesah i do života ostatních a měl celkově pozitivní vliv na region.

Tématem je udržitelnost, ale nemusíš se omezovat jen na environmentální témata, pojem udržitelnost se pojí například i se vzděláváním nebo rovnosti žen a mužů. Inspirovat se můžeš u cílů udržitelného rozvoje SDGs, o kterých lze více informací nalézt zde. 

Kam pojedeš?

Preferovanou destinaci studijního pobytu si lze vybírat ze seznamu, který uvidíš v pravidlech výzvy. Pokud budeš úspěšný, Nadační Fond ŠKODA AUTO ti poskytne stipendium na pobyt v zahraničí organizovaný partnerem AFS a to až do výše 200.000 Kč.

Jak na to?

Přihlášku na stipendium podáš přes systém Grantys na tomto odkaze.

Velmi ale doporučujeme nejprve si přečíst celá pravidla výzvy a také návod na podání přihlášky v systému Grantys.

Čas máš do 15.11.2022 do 23:59 hodin, úspěšní studenti budou vyrozuměni v prosinci 2022. 

O partnerovi

Partnerem projektu je organizace AFS, která nabízí zahraniční programy pro studium středoškoláků v zahraničí. Jejím posláním je poskytovat vzdělávací příležitosti s cílem pomáhat lidem rozvíjet jejich schopnosti a získávat nové znalosti. Programy AFS běží v 60 zemích světa. Právě AFS bude pro úspěšné studenty pobyt organizovat a starat se o ně v průběhu. Více informací o samotné AFS nalezneš zde.

* Tvá střední škola musí být v následujících regionech: Mladoboleslavsko (území okresu Mladá Boleslav); Rychnovsko (území okresu Rychnov nad Kněžnou); Vrchlabsko (území obcí s rozšířenou působnostní Vrchlabí a Jilemnice)