Grantové programy

Proces hodnocení projektů

Jak vlastně funguje hodnocení projektů, které se přihlásí do našich grantových výzev?

V první fázi probíhá formální kontrola žádosti

U žádostí nejdříve posoudíme, zda splňují formální náležitosti, zda projekt naplňuje zaměření grantové výzvy a informace uvedené v žádosti jsou pravdivé. Pokud žádost vykazuje nedostatky, které lze odstranit, je žadatel vyzván k jejich odstranění.

Ve druhé fázi probíhá věcné hodnocení projektů členy hodnoticí komise

Hodnoticí komise jsou nedílnou součástí našich grantových výzev. U jejich sestavování klademe důraz na zapojení odborníků na témata z různých oblastí. U posilování profesionalizace veřejně prospěšných organizací spolupracujeme s Asociací veřejně prospěšných organizací, Nadací pro rozvoj občanské společnosti nebo Asociací poskytovatelů sociálních služeb. V tématu dopravní bezpečnosti spolupracujeme s Platformou VIZE 0, v oblasti kultury s Bohemian Heritage Fund. Správa Krkonošského národního parku je garantem v otázkách biodiverzity. Odbory KOVO zase poskytují důležitý vhled do potřeb zaměstnanců v regionech, ve kterých působíme.

Vícečlenná hodnotící komise složená ze zástupce vyhlašovatele, nezávislých regionálních i nadregionálních odborníků ze soukromé a veřejné sféry doporučí projekt k podpoře pouze pokud shledá podané žádosti dostatečně kvalitní. Hodnoticí komise se zaměřuje zejména na přínos projektu a jeho udržitelnost, hospodárnost projektu a kvalitu projektové žádosti.

novinky

více novinek
35 let od Sametové revoluce na vlastní kůži

35 let od Sametové revoluce na vlastní kůži

V neděli 17. listopadu si Česká republika připomněla již 35 let od Sametové revoluce. Ku příležitosti tohoto významného milníku naší historie jsme společně s Post Bellum a městy Mladá Boleslav a Mnichovo Hradiště připravili jedinečnou vzdělávací akci pro žáky základních škol.

více zde
Pomáháme vracet původní odrůdy ovocných stromů do Krkonoš

Pomáháme vracet původní odrůdy ovocných stromů do Krkonoš

Ovocných stromů v krajině obecně ubývá. Správa Krkonošského národního parku, která je naším dlouhodobým partnerem, se snaží tento trend zvrátit. Do krajiny Krkonoš jsou postupně vysazovány původní ovocné odrůdy, které dříve běžně rostly u každé chalupy. Díky projektu Návrat starých ovocných odrůd do Krkonoš, který jsme finančně podpořili již podruhé, přibylo na konci října více než 50 nových ovocných stromů.

více zde