Více o nás

Jsme Nadační fond ŠKODA AUTO

Náš příběh se začal psát na konci roku 2018, kdy nadační fond založila společnost Škoda Auto, aby jeho prostřednictvím podpořila a spoluvytvářela rozvoj Mladoboleslavska a navázala tak na filantropickou činnost zakladatelů společnosti Václava Laurina a Václava Klementa. Ti se vždy chovali odpovědně, podporovali nejen své zaměstnance, ale především pomáhali vytvářet důstojné a inspirativní prostředí pro všechny obyvatele Mladoboleslavska. Laurin s Klementem se stali naším vzorem a zároveň i vizuální identitou nadačního fondu – a proto se s jejich postavičkami setkáte všude tam, kde jsme i my.

Od roku 2021 působíme i v dalších regionech, kde má náš zakladatel své výrobní závody – na Rychnovsku a Vrchlabsku.

Jedním z našich nejdůležitějších poslání je spojovat partnery z různých oblastí, podporovat výměnu zkušeností a přinášet nové a inovativní náměty. Veřejně prospěšným organizacím pomáháme zvyšovat jejich odbornost, prostřednictvím našich komunikačních aktivit šíříme povědomí o jejich činnosti i přínosu pro společnost. Založili jsme komunikační platformy Nové Boleslavsko, Nové Rychnovsko a Nové Vrchlabsko, které slouží jako hate-free zóna a poskytují prostor všem zajímavým iniciativám, malým subjektům a občanům aktivně se zapojit do dění v regionech.

Našimi významnými partnery jsou zástupci veřejné správy a měst, se kterými vedeme dialog o naplňování dlouhodobých rozvojových projektů a které povzbuzujeme v zavádění transformačních strategií. V regionech, kde působíme, pořádáme průzkumy veřejného mínění (například naposledy náš Průzkumník). Podporuje zejména ty projekty, které vycházejí z diskuze s občany. Ti totiž nejlépe vědí, jak život v jejich regionu ještě více zlepšit.

Jsme hrdými držiteli ocenění Známka kvality: Firemní nadační fond, které uděluje Fórum dárců.

Ocenění pro nás představuje příležitost posouvat se dále, zefektivňovat naše vnitřní procesy, hospodaření i transparentnost naší komunikace s veřejností, protože přesně v těchto oblastech nás odborná komise hodnotila.

Asociace Pracanti

Lidé ve fondu

 • Ladislav Kučera

  Ladislav Kučera

  Ředitel nadačního fondu

 • Kristýna Dvořáková

  Kristýna Dvořáková

  Projektová manažerka

 • Michal Čapek

  Michal Čapek

  Projektový manažer

 • Ondřej Novák

  Ondřej Novák

  Projektový manažer

 • Jan Kluger

  Jan Kluger

  Projektový manažer

Správní rada

 • Michal Kadera

  Michal Kadera

  Předseda správní rady

 • Dana Němečková

  Dana Němečková

  Členka správní rady

 • Martin Hrdlička

  Martin Hrdlička

  Člen správní rady

 • Sandra Lacinová

  Sandra Lacinová

  Členka správní rady

Dozorčí rada

 • Klaus Zellmer

  Klaus Zellmer

  Předseda dozorčí rady

 • Maren Gräf

  Maren Gräf

  Členka dozorčí rady

 • Bohdan Wojnar

  Bohdan Wojnar

  Člen dozorčí rady

 • Christian Schenk

  Christian Schenk

  Člen dozorčí rady

Výroční zprávy

Výroční zprávy

Snažíme se bořit představy o tom, že je výroční zpráva několikastránkový dokument plný čísel, který málokdo dočte do konce. Na našich „výročkách“ si dáváme záležet. V roce 2021 jsme za ni dokonce získali 2. místo v soutěži Fóra Dárců.


zobrazit online výročku

novinky

více novinek
Znovu hledáme zapomenuté příběhy

Znovu hledáme zapomenuté příběhy

Společně s Bohemian Heritage Fund znovu spouštíme další výzvu ZAPOMENUTÉ PŘÍBĚHY Mladoboleslavska, Rychnovska a Vrchlabska. Cílem programu je vytvořit kolektivní paměť těchto regionů.

více zde
Pomozte nám zlepšit místo, ve kterém žijete

Pomozte nám zlepšit místo, ve kterém žijete

Přihlaste své projekty do grantových výzev na podporu občanské společnosti a dopravní bezpečnosti! Chceme podpořit sousedské vztahy a aktivity, mezigenerační předávání znalostí, rozvoj podoby a bezpečnosti veřejného prostoru.

více zde
Průzkumník aneb tři otázky pro regiony

Průzkumník aneb tři otázky pro regiony

Chcete se podílet na rozvoji našeho okolí? Máte nápad, co byste ve svém regionu chtěli zlepšit? Viděli jste v jiném regionu něco inspirativního, co byste uvítali i u nás? Dejte vědět našemu Průzkumníkovi!

více zde